Pratik Ev Yemekleri

Sitemize Hoşgeldiniz

Kadınların dahi kendi vücutları hakkında muhtemelen hiç duymadığı gerçekler!

Ana Sayfa » Blog » Kadınların dahi kendi vücutları hakkında muhtemelen hiç duymadığı gerçekler!
Kadınların dahi kendi vücutları hakkında muhtemelen hiç duymadığı gerçekler!

0 Kişinin Defterine Ekli

17 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Kadınların ne kadar dayanıklı olduğu, erkekler ve kadınların renkleri tanımlama konularında farklı oldukları zaten bilinen bir şeydi. Peki ya daha çok kadınlarda görülen selülitlerin aslında doğal olduğu veya kadınların erkeklere göre çok daha rasyonel olduklarını biliyor muydunuz? Sizler için hazırlanan bu ilgi çekici yazımızda, kadınlar hakkında büyük ihtimalle daha önce hiç duymadığınız şeyleri öğreneceksiniz, keyifli okumalar!

Kadınların boyunları daha esnektir: Siz hiç bir kadın ve erkeğe aynı anda seslendiğinizde, dönüş sürelerine dikkat ettiniz mi? Bir deneyin, erkekler bütün vücutlarıyla dönmeye çalışırken, kadınlar sadece başlarını çeviriyorlar. Bunun sebebi kaslarla alakalı. Çünkü kadınların boyunlarındaki kaslar erkeklere göre çok daha esnektir. Araştırmalara göre de bayanlar, erkeklere oranla daha sık boyun ağrısı çekiyor. Bu sebeple hem sağlık hem de sünnete uygunluk açısından vücudun tamamını çevirmek çok çok daha faydalıdır.

Kadınlar uyurken de duyar: Kadınlar uyurken de seslere karşı çok hassastırlar çünkü bebek ağlaması gibi önemli olaylara karşı bilinçli olarak her an tetikte bulunmaktadırlar. Ama endişelenmeyin! Yanında yüksek sesli konuşmayıp gürültü yapmadıkça uyandırılmaları pek de kolay sayılmaz…

Kadınlar, erkeklerden daha rasyoneldir: Yapılan kavramsal ve genel zeka testlerine göre kadınların beyin zarları, erkeklerinkine göre daha kalın. Erkeklerinse beyin hacimleri daha fazla. Bu durum, onların duygularında ve karar vermelerinde büyük bir role sahip.

Selülit gayet normal birşeydir: Öncelikle bilmeniz gereken şey, “selülit” tabirinin tıbbi bir terim olmadığı ve obeziteye işaret etmediğidir. Aksine yetişkin hemen hemen her kadında değişen miktarlarda mutlaka ama mutlaka bulunmaktadır. Hatta genel istatistiklere gre 40 kadından sadece 1 tanesinde böyle bir toplanma yoktur.

Bilinenin tersine, selülit denilen bölgesel toplanma, fazla kilo ile alakalı yada toksik maddelerin vücutta birikmesinden kaynaklı değildir. Oluşma sebebi, özellikle östrojen hormonunun üretiminde büyük bir role sahip.

Kadınlar, insanlarla çok daha güçlü ve köklü ilişkiler kurabilir: Bunun sebebi ise yine hormonlardan kaynaklı; bayanlarda bulunan oksitoksin hormonu, diğer adıyla sevgi hormonunun seviyesinin yüksek olmasıdır. Bu hormon seviyesinin yükselmesi, daha iyi arkadaşlık ilişkilerinin kurulmasına, sağlamlaştırılmasına ve devam ettirilmesine sebep olur. Aynı zamanda stresi azaltır. Oksitoksin hormonunun bir diğer faydası ise, anne ve çocuk arasındaki ilişkilerin gelişmesine ve bebek emzirmeye katkıda bulunmasıdır.

Kadın vücudu 20li yaşlarda da gelişimini sürdürür: Gençliğinizde çılgın ve sağlıksız beslendiğiniz yıllarınız olduysa hiç üzülmeyin! Halen daha yaşam tarzınızı değiştirmek için bir fırsatınız var! Kadınların vücut yapısı, yaş ilerlese dahi değişmeye ve kendini yenilemeye devam etmektedir. Bu sebeple de badem ve muz gibi çok fazla kalsiyum içeren besinlerden tüketmeniz, kaslarınızın gelişmesine ve güçlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca kadınların prefrontal korteksleri devamlı gelişim halinde olduğundan, karar verme yetenekleri sürekli artmaktadır.

Kadınlar, el becerileri ve diğer yetenek gerektiren konulara çok daha yatkındır: İnsan beyni tıpkı bir şebeke gibi içerisinde bir çok ağ ve bağlantı bulundurur. Yapılan bilimsel araştırmalara göre kadınların beyninde bulunan ağlar, erkeklerinkine oranla daha çok kenetlenmiş durumdadır. Bu da, kadınların günlük hayatta çok daha hızlı bağlantı kurabilme olasılıklarını güçlendirmektedir.

Avrupalı kadınlar, erkeklere göre daha açık ten rengine sahipler: Son bilimsel araştırmalara göre avrupalı kadınların, erkeklere oranla daha sarışın oldukları tespit edilmiş. Ne kadar önemli bir konu olduğu tartışılır fakat bunun sebebini ise şu şekilde açıklıyorlar: sarışınlığı sağlayan genler, kadınlarda erkeklere oranla çok daha baskın durumda ve erkeklerde neredeyse gittikçe kayboluyor.

İlgili Terimler : , , , , , , , , , , , ,

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

01covid-19 son durum

covid-19 son durumPratik Ev Yemekleri

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

03Etli İspanyol Pilavı

Etli İspanyol PilavıPratik Ev Yemekleri

Pratik ev yemekleri yemek tarfleri sitesdir.

Tüm Hakları Saklıdır - 2020