Pratik yemek tarifleri binlerce nefis yemek tarifleri

Sitemize Hoşgeldiniz

Cevizin faydaları nelerdir?

Ana Sayfa » Blog » Cevizin faydaları nelerdir?

Cevizin faydaları nelerdir?

Sağlık için oldukça faydalı olan cevizin faydaları saymakla bitmez. Ancak cevizin sağlık için faydalarından yararlanmak için düzenli olarak günlük belirli bir oranda tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle kalp ve damar sağlığı ve zekâ gelişimi için oldukça faydalı olan ceviz aynı zamanda kolesterolün dengelenmesin de etkilidir.

Ceviz içerdiği elementler sayesinde antioksidan görevi de görmektedir. Kalp ve damar hastalıklarının oluşmasının önüne geçerken aynı zamanda zekâ gelişimi için de çocukların düzenli olarak tüketmesinde fayda vardır.

Cevizin faydaları nelerdir?

-düzenli olarak günlük tüketilen bir avuç cevizin kalp ve damar sağlığı için oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Ancak kalp sorununuz var ise doktorunuza danışarak günlük olarak belirli bir ölçüde tüketmeniz önerilir. Kanın pıhtılaşmasını da engeller.

-ortalama olarak günlük 5 adet ceviz tüketilmensin özellikle damarların çevresini genişlettiği ve kanı temizlediği bilinmektedir. Bununla birlikte kolesterolün dengelenmesine da fayda sağlar.

-özellikle diyabet hastalarının kan şekerinin dengelenmesi için günlük 5-6 adet ceviz tüketilmesi gereklidir. Ceviz kan şekerini dengeler. Kan şekerinin dengelenmesi aynı zamanda diyabet hastalarının da kalp krizi riskinin de önüne geçer

-kanser için de faydaları olduğu biline cevizin özellikle metabolizmanın direncini artırması bilinmektedir. Kişinin direncinin yükselmesi hastalık üreten hücrelerin de yenilenmesinin önüne geçer

-E ve B6 vitaminlerini içeren cevizin beyin sağlığı için önemi çok büyüktür. Sinir sistemine yaptığı olumlu etkileri araştırmalar sonucunda da bilinmektedir. Özellikle çocukların günlük olarak ceviz tüketmeleri gerekmektedir. Beyin gelişiminde oldukça faydalı olan ceviz stresle mücadele de oldukça etkilidir.

-uyumadan önce yenen 2 adet ceviz yemeniz uyku sorununuzun da önüne geçer. Ceviz içerdiği triptofan sayesinde daha rahat uyumanızı sağlar. Eğer uyku sorunu yaşıyorsanız uymadan önce birkaç tane ceviz yiyebilirsiniz.

ceviz omega 3 ü oldukça fazla içerdiği için cilt için de oldukça faydalıdır. Cildin elastik oranını dengelemede oldukça etkili olan cevizin etkisini görmek için günlük olarak ve düzenli olarak yemeniz gerekmektedir. Ceviz sayesinde ciltteki sorunların önüne geçilirken aynı zamanda hücrelerin canlı kalmasını sağlarken yaşlanma etkilerinin de önüne geçer.

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Boşnak Kurabiyesi Tarifi

Boşnak Kurabiyesi Tarifi Yemek Tarifleri

Pasta Tarifleri | Kek Tarifleri | Kurabiye Tarifleri | Tatlı Tarifleri | Elmalı Kurabiye | Börek Tarifleri

Tüm Hakları Saklıdır - 2014 - 2021