Üç Renkli Rüya Tatlısı Tarifi

Tek renk tatlılardan daha farklı, daha özgün ve daha renkli lezzetler arayanlara muhteşem bir önerimiz var! 3 Renkli rüya tatlısı! İster pudingle ister farklı renkteki muhallebilerle yapabileceğiniz bu çok pratik tatlı tarifine sevdikleriniz bayılacak, şimdiden afiyet olsun!

ÜÇ RENKLİ RÜYA

  • 1 litre süt
  • 1 paket Çilekli Puding
  • 1 paket Bitter Çikolatalı Puding
  • 15-20 tane petit beurre (pötibör) bisküvi
  • Üzerini süslemek için hindistan cevizi
  • 5 dondurma kupu

Öncelikle 5 dondurma kupasının içine pötibör bisküvilerimizi eşit bir şekilde kırarak bölüştürelim. Ben kup başına 3 bisküvi kullandım. Eğer sizin kuplarınız büyükse veya küçükçe bisküvii sayısını ona göre siz ayarlarsınız.

Kupları kırık bisküvilerle doldurduktan sonra çilekli pudingi yapmaya başlayalım. Çilekli pudingini yapabilmek için 3,5 su bardağı süt gerekiyor. Sütle puding tozunu karıştırıp göz göz kaynayıncaya kadar orta ateşte pişirelim. Ardından kuplarımızda bisküvilerin üzeri örtülünceye kadar “yavaşça” pudingi paylaştıralım. Pudingi özellikle yavaşça dökmek gerekiyor çünkü hızlı dökünce bisküviler pudingin ağırlığından etkilenip üste çıkıyorlar. O yüzden yavaşça dökünce böyle bir problem olmuyor. Çilekli pudingi eşit bir şekilde kuplara döktükten sonra tenceremizi yıkayıp bitterli pudingi yapalım. Bitter Çikolatalı puding için 2,5 su bardağı süt gerekiyor. 1 litre sütümüzün sonunda 2 su bardağı süt kalıyor. Yarım su bardağı süt yerine su kullanabilirsiniz. Tekrar bir kutu sütü açmak istemiyorsanız su da işinizi görecektir. Bitterli pudingi de yaptıktan sonra soğuyan çilekli pudingin üzerine yine yavaşça dökerek bütün kuplara eşit bir şekilde dağılım yapalım. En son olarak da istediğiniz bir süsleme gıdasını, ben hindistan cevizi kullandım, kupların üzerinde kullanalım.

Pudingli kuplarımız ılınınca buzdolabında 2-3 saat bekletelim. İşte hem pratik hem de çocukları puding seven anneler için kolay bir tatlı. İçinde bolca süt olduğu için doğrudan süt içmeyen çocuklarınız bu pudingi yiyerek bolca süt proteini almış olacaktır.

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Şunlar da hoşunuza gidebilir (=