Pratik yemek tarifleri binlerce nefis yemek tarifleri

Sitemize Hoşgeldiniz

Bebeklerin Gelişimine Destek Olan Gıdalar

Ana Sayfa » Kadınca » Bebeklerin Gelişimine Destek Olan Gıdalar
Bebeklerin Gelişimine Destek Olan Gıdalar

0 Kişinin Defterine Ekli

72 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Bebeğinizin gelişimine destek olabilecek ek gıdaları bilmiyor musunuz? O halde bebeğiniz için faydalı olabilecek yazımızı hemen okuyun!

Bebekler, gelişim sürecinde birçok şeyden etkilenir. Bunların başında ise bebeğin beslenme süreci gelir. Anne karnındaki bebek tüm besin ihtiyaçlarını anneden karşıladığı için bu süreçte anne adayının sağlıklı beslenmesi çok önemlidir.

Doğduktan sonra bebeklerin gelişiminde etkili olan besin kaynağı ise ilk 6 ay kuşkusuz anne sütüdür. Bu süreçte sadece anne sütüne ihtiyaç duyan bebek gelişimini bu şekilde sürdürebilir. Ancak bebek 6. ayını doldurduğunda gelişimi için ek gıdalara  ihtiyaç duyar.

Bebeklerin Gelişimine Destek Olan Gıdalar

Protein, Karbonhidrat İçeren Gıdalar

Bebeklerin gelişiminde en etkin rol oynayan besinlerin başında protein içeren besinler yer alıyor. Bebeğiniz için ek gıdaya geçtiyseniz devam mamalarının yanında protein ve süt grubu besinlerine de geçilmelidir.

Yoğurt, süt, et, balık ve tavuk gibi besinler bebeğinizin  gelişimi için önemlidir. Bebeğinize hazırlayacağınız mamaları lezzetlendirebileceğiniz ve severek yemelerini sağlayacağınız başlıca yardımcılardan biri ise annelerin 40 yılı aşkın süredir güvenle tercih ettiği Eti Cicibebe. Bebeğinizin gelişim sürecinde ihtiyacı olan  vitamin, mineral ve demirin sağlanması için de Eti Cicibebe’den faydalanabilirsiniz.

Tam Tahıllı Besinler

Tam tahıllı besinler her şeyden önce bebeğinizin gelişmekte olan sindirim sistemine olumlu etki sağlar. Tam tahıllı besinlerle yapacağınız muhallebiler ve çorbaların bebeğinizin gelişimine katkısı oldukça faydalı.

 

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Sosyal MedyaSitemizi sosyal medyada takip edin

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Boşnak Kurabiyesi Tarifi

Boşnak Kurabiyesi Tarifi Yemek Tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

Pasta Tarifleri | Kek Tarifleri | Kurabiye Tarifleri | Tatlı Tarifleri | Elmalı Kurabiye | Börek Tarifleri

Tüm Hakları Saklıdır - 2014 - 2021