bursa escort
buy tiktok likes
tipobet

Elektrik Süpürgesiyle Asla Çekmemeniz Gereken 7 Şey!

Elektrik süpürgesi evimizin hiç şüphesiz en sevdiğimiz eşyalarımızdan biridir. Fakat onunla herşeyi çekemeyiz.. İşte çektiğimizde makinemizin ömrünü kısaltacak 7 şey:..

  1. Sıvı şeyler: Süpürgemizin ıslak çekme özelliği yoksa ıslak şeyleri süpürmeyi düşünmeyin bile! Çünkü sıvı çeken normal makinenin içerisi küflenir ve elektriksel bir soruna sebep olabilir, ayrıca heryerde yazmaz ama, çok kötü bir kokuyu da beraberinde haftalarca çekmek zorunda kalabilirsiniz…

  2. Un: un tanecikleri çok küçük olduğundan çektirdiğiniz takdirde motorun içerisine kaçma ihtimali vardır. Çok miktarda unu çekmekten de tıkanma tehlikesi sebebiyle kaçınmanız daha iyi olacaktır.

  3. Toprak: En basitinden, makinenizin tıkanmasına sebep olacaktır…

  4. Kozmetik ürünleri: Bu tarz ürünler filtreye girdiğinde, makinenin sıcaklığıyla birlikte erir ve temizlemek gittikçe zorlaşır.

  5. Kahvenin Tozu: yere dökülen sıvı kahvenin kalan tozunu çekmeye kalkarsanız, halen daha içerisinde nem olacağından top olup makinenizi tıkayabilir.

  6. Kağıt parçacıkları: Küçük olduklarına bakmayın, çok tehlikeliler, makinenizi hemen tıkayabilir! Ve bu tıkanma sonucunda ısının etkisiyle vakumun içerisinde erirler ulaşmanızın zor olduğu kısımlara kaçıp vakumun çalışmasını engelleyebilirler.

  7. Cam kırıkları: Cam kırıklarının büyük parçalarını çekerseniz eğer, makinenin iç haznesine zarar verme ihtimalleri vardır, o sebeple büyük parçaları önce alıp küçük parçaları süpürmeyi deneyebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin! ♥

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 16 Ortalama: 2.8]

Şunlar da hoşunuza gidebilir (=