Ev Temizlemenin Pratik Tüyoları

Ev işleri bazen o kadar zor hale gelir ki temizliği nasıl kolay hale getirebilirim diye kara kara düşünür durursunuz. İşte bu noktada ev hanımlarının temizlik işlerini kolaylaştıracak daha önce denenmiş olan en etkili pratik tüyoları sizlerle paylaşacağız.

Ev Temizlemenin Pratik Tüyoları

  • Yatağınız çok kirlendi ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız hemen pratik tüyomuzu uygulayabilirsiniz. Yatağınıza 1 paket karbonatı serpin ve en az 1 saat beklettikten sonra elektrik süpürgenizle güzelce temizleyin. Kirlerden ve kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.
  • Doğrama tahtanızda garip kokular belirmeye başladıysa pratik tüyomuzu uygulayın. Doğrama tahtanıza biraz tuz dökün ve ardından limon ile üzerine sürtün. Tahtanızı yıkadıktan sonra kokuların gittiğini hemen fark edebilirsiniz.

  • Tost makinenizdeki sinmiş yağları temizlemekte zorlanıyorsanız yapmanız gereken en pratik şey kullanılmayan bir diş fırçasıyla temizlemeye çalışmak.
  • Musluğunuz parlaklığını yitirip mat bir görünüm aldıysa musluğunuzu yağlı kağıt ile ovun ve yeniden parladığını görün.
  • Kıyafetlerinizde inatçı lekeler mi kaldı? Bunun için pratik bir tüyo istiyorsanız o halde lekeli yerlere biraz tebeşir sürmeyi deneyin. Sürdükten sonra kıyafetlerinizi normal bir şekilde yıkayın.

  • Stor temizliğiyle ilgili pratik tüyo mu istediniz? Eğer stor başınız beladaysa elinize bir çorap geçirin ve ucuna biraz beyaz sirke sürüp storlarınızı temizleyin.

Bizim pratik tüyolarımız bu kadar ya sizin?

 

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 8 Ortalama: 3.1]

Şunlar da hoşunuza gidebilir (=