Pratik yemek tarifleri binlerce nefis yemek tarifleri

Sitemize Hoşgeldiniz

Hiç aklınıza gelir miydi: Mutfak Temizlerken Unuttuğunuz 5 Yer!

Ana Sayfa » Kadınca » Hiç aklınıza gelir miydi: Mutfak Temizlerken Unuttuğunuz 5 Yer!
Hiç aklınıza gelir miydi: Mutfak Temizlerken Unuttuğunuz 5 Yer!

0 Kişinin Defterine Ekli

929 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Mutfak temizliği her zaman göz korkutan bir eylem olmuştur biz hanımlar için. Ne olurdu sanki biz mutfaktan çıktığımız gibi arkamızı süpüren bir robotumuz da olsa… Neyse, hayallerimizin sonu olmaz ama mutfak temizliğinin de sonu yok maalesef.. O kadar temizlik yaptıktan sonra arkanıza bir dönüp bakıyorsunuz ki, “aman Allâh’ım! Orası da mı vardı…” dedirtecek, mutfak temizliğinden sonra unuttuğunuz o sinsi 5 yeri sizle paylaşıyoruz, şimdiden kolay gelsin ne diyelim 🙂 ♥

1) Kurutma makinesi.
Özellikle yağmurlu havalarda hayatımızı kolaylaştıran en pratik cihazlardan biri olan kurutma makinesinin tüy filtresi düzenli olarak temizlenmelidir, ama çoğu zaman gözle görmediğimizden unutuyoruz gidiyor işte… Filtreyi musluğun altında içini ve dışını çevirerek güzelce temizleyebilirsiniz.

2) Buzdolabı.
Buzdolabı diyip geçmeyin. Neredeyse tüm gıdalarımızı içerisinde sakladığımız depomuz olan dolabımızın her köşesini, hatta rafların aralarındaki görünmeyen yerleri dahi mikroplardan arındırarak daima tertemiz tutmalıyız.

3) Bulaşık makinesi.
Evet, ne kadar tuhaf gelse de genelde temizleyici aletleri temizlemeyi unutuyoruz en çok. Bunlardan biri de hiç şüphesiz bulaşık makinemiz. Bulaşık makinemiz kendi kendini az da olsa temiz tutan bir makine olmasına rağmen içerisinde kullanımı uzun sürmeyen ve kısa sürede kireç ve mineral birikintilerinden işlevselliğini yitiren bir filtre bulunuyor. Bunun için temizleyiciyi yerleştirip makinenizi bir döngü yıkamanız yeterlidir.

4) Izgara kapakları.
Bazı ocakların ızgaraları bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan temizlik avantajı sağlar. Yıkanamayan ızgaralar için ise aşındırmayan bir sünger ile temizleyici yardımıyla hafifçe ovalayarak kirler giderilebilir.

5) Davlumbaz ve filtreleri.
Yemek yaparken sıçrayan yağlar ve kirlerin tümü davlumbazın içerisine dolar. Bu sebeple filtreleri 6 ayda bir değiştirmelisiniz. Bunun yanında düzenli olarak da ılık su ve bezle sık sık silmeniz gerekir.

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 6 Ortalama: 3]
İlgili Terimler : , , ,

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Sosyal MedyaSitemizi sosyal medyada takip edin

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Boşnak Kurabiyesi Tarifi

Boşnak Kurabiyesi Tarifi Yemek Tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

Pasta Tarifleri | Kek Tarifleri | Kurabiye Tarifleri | Tatlı Tarifleri | Elmalı Kurabiye | Börek Tarifleri

Tüm Hakları Saklıdır - 2014 - 2021