Mutfak Temizliği Yaparken Dikkat! Edilmesi Gereken Yerler

Buz Dolabı Mıknatıs Kenarları

Buzdolabı temizliği hemen her her hafta temizlenmesi gerekenler arasında. Fakat buzdolabı temizliği yaparken genellikle gözden kaçan kısım buzdolabını çevreleyen lastik kısımlardır. Bu kısımları hassas bir temizliyiciyle temizlemeyi unutmayın.

Mutfak Dolabı İçleri ve Üstü

Dolap içleri mutfakta sıkça gözden kaçırdığımız kısımlar. Mutfak temizliği yaparken dolapların içini temizlemeyi unutmayın. Dolap üstünde biriken tozlar  buhar ile  birleşince  temizlemesi oldukca zorlaşır. Kısa zamanlarda temizlendiğinde bu oldukça kolaydır.

Kahve Makinası Temizliği

Kahve makinaları temizlenmediğine içinde kalan kahveler küflenmeye ve bakteri üretmeye müsait olur. Bu nedenle en az haftada bir kez temizlemeniz gereken mutfak ürünlerinden birisi..

Lavabo Temizliği

Lavabolarınızın içini sirkeli buzlarla temizleyebilirsiniz. Buz kalıbına koyacağınız elma sirkesini dondurun. Haftada bir kez lavabonuzu temizledikten sonra gidere dökün ve erimesini bekleyin. Lavabo oluğundan gelen kötü kokular ve bakter oluşumunu engellemiş olursunuz.

 

Tost Makinaları ve Ekmek kızartma Makinaları

Tost makinaları ve ekmek kızartma makinaları temizliğine dikkat edilemesi gereken mutfak eşyaları arasında. Haftada bir kez hafif bir temizleyiciyle temizlediğinizde bakteri oluşumunu önleyip makinanızın ömrünü de uzatmış olursunuz.

 

 

BU TARİFE OY VER
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Etiketler:

Tarifi Yorumla!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir (=