Muzlu Kedi Dili Pasta

Muzlu Kedi Dili Pasta

Üyelerimizden Cevriye Alsancak’a bizimle bu tarifi paylaştığı için teşekkür ederiz.

MUZLU KEDİDİLİ PASTA (18 cm. lik kalıp için)

1 paket 2 renkli kedi dili bisküvi

yarım litre süt

1 çorba kaşığı un

1 çorba kaşığı kakao

1 çorba kaşığı silmenin biraz üstü nişasta

1 adet yumurta

1 su bardağı toz şeker (bardak çok büyük olmasın)

yarım paket bitter çikolata (büyük kare olanların yarısı

kek kalibinda borekkedidili pasta1Kreması için: Yumurta, şeker, un, kakao, nişasta ve süt karıştırılarak pişirilir, ocaktan inince küçük parçalara ayrılmış çikolata eklenir, karıştırılır.

Çember kalıp servis tabağının üzerine yerleştirilir. Kedi dili bisküvilerinden çemberin etrafına yetecek kadarının uçlarından kesilerek bir kakaolu bir sade gelecek şekilde dik olarak yerleştirilir, kalan ufak parçalar da kullanılarak 1 sıra da tabana dizilir. Hem kenardakiler hem de tabandaki bisküviler sütle hafifçe ıslatılır.

Kremanın çoğunluğunu kedi dillerinin üzerine yaydım, ara katında muz dilimleri ve damla çikolata kullandım. Tekrar kedi dillerini ıslatıp dizdim. Kalan kremayı üzerine yaydım. Önce oda sıcaklığında daha sonra da dolapta dinlendirdim. Kedi dili pastalar 1 gece dinlenirse tadı daha iyi oluyor.

kedi

kedidili pasta1Yorumlar

ümit

çember kalıp yoksa nasıl yapacaz.borcama tepsiye olurmu tabi bence olur ama bu gibi kalıp olarak çıkmaz dolap te 1 gün bekletirsek bu gibi olmaz.ama borcamda küçük kare borcam camda olur.bu şekilde yapıldığında malzemelrle yani.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
* 
* 
*